март 14, 2024
128 Прегледи

Нашият съвет: Уест Хем – Фрайбург: победител Уест Хем

14.03.2024 18:45

Уест Хем победи Фрайбург два пъти в есенната групова фаза (навън 2:1, у дома 2:0), но не успя да го направи за трети път и ще трябва да наваксва изоставане от 0:1 в реванша у дома.

След като спаси равенство 2:2 с Бърнли в домакинския мач от Премиършип в неделя, критиките към мениджъра Дейвид Мойс, когото самите фенове биха предпочели да видят уволнен, отново се засилиха. Капитанът на чешкия национален отбор Томаш Соучек се изказа в негова защита на пресконференцията преди мача, като припомни, че под ръководството на Мойс „чуковете“ играят за трети пореден сезон в европейските купи за първи път в историята на клуба, а миналата година спечелиха трофей в Конференцията за първи път от 43 години. Калвин Филипс също е подложен на критики, звездното подсилване от Манчестър Сити допуска грешки, вече получи червен картон и беше изтеглен на полувремето в неделя след слабо представяне. Отборът е измъчван от проблеми в защита, като не е запазил чиста мрежа в последните си единадесет мача.

Фрайбург е играл в Англия само веднъж и то в Лондон през есента, където загуби с 0:2 в директна битка за достигане до осминафиналите на Лига Европа. Преди седмица „кладиварите“ си отмъстиха за двете предишни поражения, като победният гол отбеляза най-добрият им реализатор за купата Михаел Грегорич – австрийският жокер се разписа за пети път през този сезон и се нуждаеше само от 60 минути, за да вкара един гол. Мачът на Фрайбург в Бундеслигата през уикенда в Бохум (2:1) също беше успешен, но натоварената програма в комбинация с голямата мародия може да вземе своето.

Дори и Уест Хям да не е в най-добрата си форма, те имат достатъчно качество, за да вземат домакинския реванш. Те са спечелили десет мача за Купата на европейските шампиони на стадиона в Лондон, включително квалификациите, при 25-6. Запишете един от тях на билета.