април 2, 2024
137 Прегледи

Нашият избор: Всетин – Злин: победител в серията Злин

02.04.2024 17:30

Историята се повтаря. След една година финалите на Първа хокейна лига отново ще предложат престижно и атрактивно влашко дерби, което Злин спечели с 4:2 миналата година.

Овните се промъкнаха до четвъртфиналите в последния кръг на редовния сезон и направиха същото и тази година. И двете серии трябваше да започнат на леда на съперника, като Простейов беше елиминиран с 3:0, а Литомержице беше победен с 4:3, а напредването им костваше много нерви и изтощителни пътувания до северната част на Чехия, които трябваше да преминат три пъти. Във всеки случай Злин се справи смело с финала, отвя и двата литомерицки меча с нула (2:0, 4:0) и категорично надигра каликсите. Положителното е, че за разлика от миналогодишните плейофи, в тазгодишните плейофи няма контузени играчи.

Всетин влезе в плейофите както и миналата година от второ място и загуби само по един мач от Прешов и от Йихлава. Въпреки това полуфиналите бяха по-трудни, отколкото показва крайният резултат. Дукла беше повече от равностоен съперник и Всетин трябваше да благодари най-вече на своя вратар Жуков, който беше най-добрият играч в серията.

Миналата година Всетин спечели три от четирите мача помежду им в редовния сезон, тази година съперниците си размениха резултатите и Злин беше по-успешен (2:4, 5:4, 2:1 сн, 4:3). Ян Сърдинко, шампионът на екстралигата със Всетин, който пое „овните“ преди второто дерби за сезона, има 100% успеваемост в тях.

Хартиеният фаворит в серията е Всетин, който започва у дома. Домакините са си домакини, но не са спечелили нито един от предишните два финала. Миналата година Злин показа, че може да вдигне нивото си в плейофите. Като се има предвид асиметрията на коефициентите, залогът за обща победа на Овните има своята неоспорима стойност.