Udinese – Napoli: И двата отбора отбелязват

май 6, 2024
62 Прегледи

Нашият съвет: Удинезе – Наполи: И двата отбора ще отбележат гол

06.05.2024 20:45

Много интересен двубой очаква треньора на Удинезе Фабио Канаваро, който е родом и потомък на Неапол, в един от първите му мачове на пейката на отбор от Първа лига. Неговите подопечни обаче започват този кръг в зоната на изпадащите със загуба от две точки след ожесточен двубой в миналия кръг на терена на четвъртия Болоня (1:1). Наполи също направи равенство у дома с AS Рома (2:2), но те влизат в този кръг от девето място и участието им в купите догодина остава много несигурно.

Удинезе изобщо не се справя добре у дома през този сезон и досега е спечелил само един мач тук. Нещо повече, той загуби последните три пъти тук, включително и мача срещу АС Рома, чиито последни 20 минути се играха миналия четвъртък (1:2). Проблемът е основно в защитата, тъй като Удинезе винаги са успявали да отбележат поне веднъж в 12 от последните си 14 мача тук.

Последното гостуване на Наполи се провали ужасно, когато те загубиха от борещия се за оцеляване Емполи, и те ще искат да избегнат този сценарий в Удине. Въпреки това Наполи са спечелили само две от предишните си 12 състезателни гостувания (2-3-7) и посещенията на съперниците им през този сезон никак не са плашещи. В последните четири случая далеч от дома те са губили на полувремето.

Загубата с 0:1 в Емполи беше първият пореден мач за Наполи, в който и двата отбора не успяха да отбележат гол след пет гостувания. Залогът за победа и на двата отбора беше успешен и в четири от последните пет домакински мача на Удинезе, а освен това се запази в четири поредни двубоя.