март 18, 2024
20 Прегледи

Нашият съвет: Тринец – Чешке Будейовице: 1

18.03.2024 17:00

Хокеистите на Тжинец влязоха с десния крак в четвъртфиналната плейофна серия срещу Чешке Будейовице. След домакинска победа с 2:0 в неделя те поеха инициативата. И трябва да увеличат тази преднина преди да излязат на терена в началото на новата седмица.

В откриващия мач в Тринец отборът чакаше гол до 44-ата минута, когато Ричард Недомлел откри резултата. Андрей Нестрашил добави застрахователен гол пет секунди преди края. Марек Мазанец записа чист лист, като улови всичките 22 удара на Чешке Будейовице.

Тжинец е големият фаворит в серията. Хегемонът от последните сезони се стреми да спечели петата си поредна титла. Последната беше спечелена миналата година още през предварителния кръг. Тазгодишният редовен сезон беше много по-добър за Столичани, които завършиха на трето място. В сравнение с шестия Мотор, който имаше равенство в предварителния кръг с Карлови Вари, те спечелиха 16 точки повече.

Силезийците бяха особено силни у дома, където дори бяха вторият най-добър отбор в цялата екстралига. През 2024 г. те не са губили нито един мач в уютната зала WERK Arena. С откриващия си триумф над Чешке Будейовице тимът от Тжинец удължи серията си от домакински победи на единадесет мача.

На какво да заложим:

Тринец е непобеден на своята арена вече четвърт година. С преднина в гърба си подопечните на треньора Мотак ще влязат в мача в понеделник в по-добро настроение от своя съперник. Съществува реална опасност те да отнесат две точки изоставане в южната част на Бохемия. И всъщност това не би изненадало никого. Защитаващият титлата си отбор ще потвърди качеството си и ще направи решителна крачка към полуфиналите.