Swiatek I. – Pliskova Ka.: Повече от 17,5 игри

февруари 16, 2024
128 Прегледи

Нашият съвет: Swiatek I. – Pliskova Ka.: Повече от 17,5 гейма

16.02.2024 16:15

Каролина Плишкова е украсена с много самочувствие тези дни. Благодарение на това тя спечели осем мача за осем дни, като на всичкото отгоре взе дълъг нощен полет от Клуж, Румъния, до Доха, Катар, с прекачване в Истанбул в неделя вечерта. Макар че спечели 17-ата си титла в кариерата в Румъния, тя вече достигна до полуфиналите в Доха, като обърна два мача, спечели три трисетови битки и победи Наоми Осака в два тайбрека в четвъртък.

Тя отстъпваше и в двата сета на японката, но отново показа страхотна борбеност, за да навакса загубените брейкове, и накрая, след по-малко от два часа, се пребори за място сред най-добрите четири, където вече дебне световната номер едно Ига Свитек.

Полската тенисистка се намира в страхотна форма в Доха, като спечели и трите си мача в два сета, а на четвъртфинала дори даде канарче на Виктория Азаренка. Но дори Швитек показа тази година, че определено не е непобедима, като отпадна в третия кръг от Линда Носкова на Откритото първенство на Австралия.

Въпреки че Плишкова е загубила и четирите си мача срещу полякинята досега, миналата година тя се представи достойно срещу световната номер едно. Тя дори й взе сет в Щутгарт и загуби на бетон от нея с 6:7, 2:6 в Монреал. Предвид формата на чешката тенисистка, това може и да не е разгром, какъвто Швищова нанася на съперничките си в Доха досега.

Плишкова е в най-добрата си форма от години насам след турнира в Клуж. Това се отразява на нейната увереност и представяне. Тя е по-подвижна на корта, не се страхува да излезе на мрежата и успява да работи върху сервиса си в ключови моменти, който е основното ѝ оръжие през цялата ѝ кариера. Вероятно тя отново ще загуби от Свитек, но може да допринесе за това да не свърши за час. Ще бъдат изиграни поне 18 гейма.