Slavia Prague – St.Gilloise: победител Slavia

август 6, 2024
26 Прегледи

Нашият съвет: Slavia Prague – St.Gilloise: победител Slavia

07.08.2024 19:00

Ден след Спарта Прага Славия ще играе в третия кръг на Шампионската лига и ако се класира за плейофите, може да срещне Жозе Моурих, който след като приключи в АС Рома, си намери нова работа във Фенербахче, потенциален съперник на русенци.

Славия фамозно победи Рома с 2:0 у дома миналата година и би приела същия резултат в сряда вечер. Но отборът не е толкова шлифован като Спарта, измъчван от голям брой играчи, включително отбранителните стожери Станек, Змрзли, Влчек. Все пак те не са отбелязали гол в три кръга от първенството. Дефанзивата е наред, но червено-белите не са напълно синхронизирани в офанзивен план.

Домакинската победа с 4:0 над Ческе Будейовице не е чиста монета, Динамо са в безпорядък. Щом Славия се изправи срещу организиран противник, който може да тича, те имат проблеми с отбелязването на голове. Те изиграха безголово равенство в Словачко и спечелиха с 1:0 в Либерец само благодарение на безпрецедентната бомба на Диуф, не показаха нищо повече под ръководството на Йежде.

За пръв път след спорния си трансфер от Плзен Томаш Чори започна на върха, но той не е толкова добре след завръщането си от Еврото, колкото Иван Шранц, Можмир Читил или Лукаш Провод. След това Трпишовски напълно пренебрегва най-добрия голмайстор на последните два сезона в лигата Вацлав Юречка. Трудно е да се предположи кой ще играе в средата на терена при треньора на Славия.

Сен Жьозо ще се бори за Шампионската лига след едногодишна пауза, след като предната година отпадна в 3-ия предварителен кръг срещу Глазгоу Рейнджърс след домакинска победа с 2:0, след което падна с 0:3 в ответния мач и попи голямо разочарование. Междувременно те играха четвъртфинал в Лига Европа и осми кръг на Конферентната лига, така че Славия ще има работа за тях.

Но и Унион вече се препъна през новия сезон, след като триумфираха в турнира за Суперкупата на страната, те завършиха наравно 0:0 на терена на новака в лигата Дендер. В домакинския си дебют срещу Беершот те си бяха оправили настроението, но дори и след победата с 3:1 новият треньор Себастиан Поконьоли не беше напълно доволен. След доминиращо първо полувреме (2:0) отборът забави темпото си през втората част и сякаш се изчерпа.

Във всеки случай Поконьоли трябва да се справя без двама от най-добрите голмайстори през миналия сезон – алжиреца Мохамед Амур, който напусна в посока германския Волфсбург, и шведския национал Густаф Нилсон, който се присъедини към шампиона Брюж. Той е притеснен от отсъствията в защита, където му липсват двойка стабилни английски стопери – Рос Сайкс, Кристиан Бърджис.

Славия са силни в европейските купи в Еден и са побеждавали по-добри съперници от Сен Жилоаз, които не хапят така, както у дома. Дори и да не са във върхова форма, те ще изградят поне преднина от един гол преди реванша.