Shamrock – Vikingur Reykjavík: по-малко от 2.5 гола в мача

юли 16, 2024
33 Прегледи

Нашият съвет: Шамрок – Викингур Рейкявик: по-малко от 2,5 гола в мача

16.07.2024 21:00

Резултатът от реванша ще бъде от голям интерес за Спарта Прага, но който и отбор да се класира напред, чешкият шампион не трябва да се страхува от него.

Откриващият мач в Исландия завърши 0:0, а резултатът беше еднакъв при преките удари към вратата. Викингур имаше ясно изразено предимство през целия мач (73% владеене на топката и през двете полувремена), но превъзходството, което изиграха след изгонването на полузащитника Нугент в 81-ата минута, и безпрецедентните 17 корнера не помогнаха. Фактът, че не спечели у дома, е лоша новина за него. След като напусне острова в турнира за купата, той е половинчат. От дванадесет мача навън той има рекорд от две равенства и десет поражения.

В Ирландия обаче гостите не са без шанс. Миналата година тогавашният исландски шампион Брейдаблик спечели с 1:0 на терена на Шамрок в първия квалификационен кръг на Шампионската лига (2:1 на реванша у дома), а като цяло Шамрок не е вкарвал гол в четири поредни мача у дома в европейските купи, въпреки че освен Брейдаблик е имал за съперници отбори от футболни държави (Молде 0:2, Дюргорден 0:0, Ференцварош 0:2).

Реваншът е широко отворен при резултат 0:0, като лесно може да завърши отново с равенство. Ще бъдат отбелязани не повече от два гола.