май 4, 2024
64 Прегледи

Нашият избор: Сасуоло – Интер: Двоен шанс: 1:1

04.05.2024 20:45

Загубата с 1:5 от Фиорентина и петте точки за спасение започват да поставят Сасуоло в опасна близост до изпадането четири кръга преди края. Домакините ще се опитат за последен път да се противопоставят на съдбата срещу Интер, който последния път победи Торино с 2:0, а след това излезе по улиците, за да отпразнува шампионската си титла.

Сасуоло цял сезон събираха важни точки на собствения си стадион в борбата си за спасение, но последния път изгоряха, когато загубиха с 0:3 от Лече. Подобно на мача с Милан, в първите 15 минути бяха отбелязани два гола, но този път за съжаление в мрежата на домакините. Домакините трябва отново да влязат в мача и, както срещу другия Милан, могат да поднесат изненада – поне до почивката.

Интер може и да обявява, че иска да счупи границата от 100 точки, но реално погледнато вече го направи. Той спечели шампионската титла доста по-рано от предвиденото и спечели последните си три гостувания само с един гол разлика. Освен това гостуването в Удине беше решено едва в самия край, а неотдавнашното домакинско равенство с Каляри 2:2 също беше разочарование за борещия се за спасение отбор. Оказва се, че с малко късмет е възможно да се поднесе изненада на този велик отбор.

Сасуоло изненадващо е единственият отбор, който успя да победи шампиона Интер през този сезон. Домакините ще се стремят да добавят втора победа и да запазят надеждите си за спасение, което може да се получи добре, като се има предвид голямото празнуване на титлата на Интер миналия уикенд.