април 22, 2024
73 Прегледи

Нашата прогноза: Roma – Bologna: Голове: -2,5

22.04.2024 18:30

Последният мач на АС Рома в лигата не се изигра, тъй като защитникът Еван Ндика трябваше да се оттегли в 72-ата минута заради болки в гърдите и римляните ще се върнат в Удине следващата седмица, за да изиграят оставащите 20 минути при равенството 1:1. След това представянето на Болоня срещу Монца завърши с нулево равенство, а два от поредните им мачове завършиха с такъв резултат.

През седмицата AS Roma успешно се справи с четвъртфиналния реванш от Лига Европа срещу AC Milan, побеждавайки ги с 2:1 у дома, въпреки че прекара повече от час от мача с десет души. Треньорът Даниеле Де Роси още преди мача си беше заслужил удължаване на договора благодарение на отличната си работа след пристигането си през януари, а в Рим са изключително доволни от наследника на Жозе Моуриньо. И нищо чудно, римляните държат петото място, което ще означава участие в Шампионската лига, и гледат да застрашат четвъртото място на предстоящите си съперници.

Болоня не са вкарвали гол в четири поредни мача в първенството (2-2-0), но атаката им ги предаде в последните два двубоя. Загубата на шотландския полузащитник Фъргюсън, който ще се завърне в игра едва през следващия сезон поради контузия, също е неудобство. Въпреки това, благодарение на стабилната си защита, той не е губил пет поредни гостувания (3-2-0) и се справи успешно с първата среща с АС Рома през този сезон, която спечели с 2:0.

И двата отбора могат да се похвалят с отлични защити – дори АС Рома не е вкарвал три пъти подред във вътрешното състезание. И тъй като и двата отбора искат най-вече да запазят позицията си в първата петица, ще видим по-предпазлив мач.