септември 13, 2024
8 Прегледи

Нашият съвет: Plzeň – Teplice: многоходови мачове 1:0, 2:0, 3:0

14.09.2024 13:30

От началото на новия сезон Пилзен няма нито една загуба, като е спечелил осем от десетте си състезателни мача (лига + купа) и е направил две равенства.

Отборът успя да се справи с напусканията (Чори, Хранач) и отсъствията на офанзивни подкрепления, като отборът има дори по-голям потенциал, отколкото през миналия сезон, което бе потвърдено от промоцията в Лига Европа. Освен Мирослав Кубек, ключова фигура в отбора е и Павел Шулц. Офанзивният полузащитник се намира в страхотна форма, както и през миналата година, която потвърди и в националния отбор (2 гола в мрежата на Украйна), и в момента е най-добрият играч в лигата.

Виктория има огромна сила у дома, не е губила точка и не е получила нито един гол пред своите фенове в Щрунчови сади. Защитата е получила само два гола в шест мача, но въпреки това може да има промяна между трите греди, Твърдонь допусна груба грешка в последния кръг преди почивката, а Йедличка вече е здрав след контузия. Валента набира мачове за резервите, така че силата на домакините се е увеличила.

От друга страна, Теплице тънат в дъното на таблицата с три точки, като изостават само от Будейовице. Треньорът Фрт’ала е под напрежение и по-нататъшна загуба на точки може да означава край на престоя му на скамейката на северняците. Напоследък Теплице имаха сравнително добра серия в Плзен, но последния път загубиха с 0:3 на западния бряг на Бохемия с разлика в класите. Скларци не се справят добре и на чужди терени през настоящия сезон, като не успяха да спечелят точка от три мача и дано не добавят още една в съботния следобед.

На какво да заложим:

Плзен е явен фаворит предвид настоящата си позиция във формата и би трябвало да спечели у дома, точно както преди година. Шулц, който превъзхожда останалата част от отбора, може да вкара гол, а интересна опция е залогът за няколко гола с победа на домакините с 1:0, 2:0 или 3:0.