Pegula J. – Sabalenka A.: Sabalenka / + 17,5 скъпоценни камъка

септември 8, 2024
8 Прегледи

Нашият съвет: Пегула Й. – Сабаленка А.: Сабаленка / + 17,5 скъпоценни камъка

07.09.2024 22:00

Женската част на тазгодишното издание на US Open ще завърши с финалния мач между американката Джесика Пегула и Арина Сабаленка от Беларус.

Пегула е бивша номер три в света и настояща номер шест. През последните седмици дъщерята на милиардер от Бъфало се намира в страхотна форма. През юни тя доминира на турнир на трева в Берлин. В средата на август 30-годишната американка триумфира на турнира от сериите 1000 в Торонто. Впоследствие тя удължи победната си серия на друг турнир от сериите WTA 1000 в Синсинати. По стечение на обстоятелствата именно предстоящата ѝ съперничка я лиши от десетата ѝ поредна победа.

На Откритото първенство на САЩ най-добрият ѝ резултат досега беше четвъртфиналът предишната година. Досега през тази година тя няма загубен сет в турнира. Тя е побеждавала сънародниците си Роджърс (6:4, 6:3) и Кенин (7:6, 6:3), испанката Бузас (6:3, 6:3), рускинята Шнайдер (6:4, 6:2), полякинята Швитек (6:2, 6:4) и наскоро, след обрат, Каролина Мучова (1:6, 6:4, 6:2).

Бившата номер едно в света Сабаленка в момента е на второ място в ранглистата. Тя е двукратна шампионка от Големия шлем. Тя откри този сезон с триумф на Откритото първенство на Австралия. Играла е и на финалите в Бризбейн, Мадрид и Рим. На последните два турнира тя загуби от поставената под номер едно в ранглистата, полякинята Швитек, в мача за титлата. На последния турнир от сериите 1000 в Синсинати тя отмъсти за поражението си и продължи да печели втората си титла за годината. На финала тя по стечение на обстоятелствата побеждава Пегула.

В Ню Йорк Сабаленка е на финал за втора поредна година. Миналата година тя беше победена от друга американка – Гауф. Подобно на Пегула, родената в Минск състезателка също е загубила само един сет в Ню Йорк досега. Тя победи австралийката Хонова (6:3, 6:3), италианката Бронцети (6:3, 6:1), рускинята Александрова (2:6, 6:1, 6:2), белгийката Мертенс (6:2, 6:4), китайката Ченг (6:1, 6:2) и американката Наваро (6:3, 7:6).

Сабаленка, която е смятана за голям фаворит в този финал, води с 5:2 на ответния мач. Както споменахме, двете тенисистки се изправиха една срещу друга наскоро в Синсинати. Тогава Пегула беше в серия от девет поредни победи, но въпреки това Сабаленка, която избра единствения слаб момент в самия край на срещата, се радваше на сравнително гладък триумф с 6:3 и 7:5. Американката за първи път е на финал в турнир от Големия шлем и вече имаше трудни моменти срещу Мухова, когато отблъсна евентуално решаващ брейкпойнт при 1:6 и 0:2. Сабаленка ще се възползва от опита и физическото си превъзходство, за да отпразнува спечелването на третия си турнир от Големия шлем. Препоръчваме ви да смесите коефициента за нейната победа със залог за поне 18 изиграни гейма. Не можем да очакваме откровен разгром в такъв голям финал.