март 24, 2024
21 Прегледи

Нашият съвет: Paolini J. – Navarro E.: 2

24.03.2024 16:00

Третият кръг на престижния турнир 1000 в Маями ще събере наред с италианката Жасмин Паолини (14-та в ранглистата на WTA) и американката Ема Наваро (20-та). Последната би трябвало да отпразнува напредването си при солиден коефициент.

И за двете тенисистки турнирът във Флорида, като поставени, започна във втория кръг. Паолини се изправи срещу американската квалификантка Волинец. Тя я победи със 7:6 и 7:5, но в първото действие обърна два сетбола и в един момент беше на две топки от загуба във второто действие.

Наваро изживява сезона на живота си досега. През януари тя спечели дебютната си титла в елитната верига в Хобарт, Австралия. На последния хиляден турнир в Индиън Уелс тя достигна до четвъртфиналите. В осмия кръг тя блесна с победа над световната номер две и победителка от тазгодишното издание на Australian Open, беларускинята Сабаленка. В Маями тя започна с триумф с 6:4 и 6:3 над неприятната австралийка Хънтър.

И двамата играчи в момента са на върха на ранглистата си, като са спечелили по една титла тази година. Настоящата форма обаче би трябвало да е на страната на 22-годишната Наваро. Тя е побеждавала Паолини и в двата им мача досега и винаги без да загуби сет. Последният път беше миналия месец в Доха, Катар. Като прибавим към това и предимството на домакинския терен, това е още една победа за кометата от САЩ.