Mladá Boleslav – Hradec Králové: Победител в мача с решение/Mladá Boleslav

октомври 9, 2024
14 Прегледи

Нашият избор: Млада Болеслав – Храдец Кралове: Победител в мача с решение/Млада Болеслав

10.10.2024 17:30

В четвъртък в предварителния мач от десетия кръг на хокейната Екстралига ще се изиграе двубоят между Млада Болеслав и Храдец Кралове. Ледените фигуристи имат шест точки повече от днешния си съперник и са изиграли един мач по-малко.

Болеслав, след като загуби у дома от Спарта с 1:2, гостува на водещия Литвинов в неделния кръг. Скейтърите изненадващо бяха по-активният отбор през целия мач, като надиграха съперника си с 35:17 и заслужено спечелиха с 3:2 след продължения. Въпреки отличното си представяне до момента, за разлика от миналия сезон, централните бохеми бяха измъчвани от силови игри. Тази година те успяха да направят първия си пробив в продълженията срещу Литвинов.

След слабото представяне и загубата с 4:1 в Оломоуц, в неделя гостите от Храдец Кралове гостуваха на Пардубице във вълнуващо източночешко дерби. Оскарс Батна, който досега се бореше за победа, отбеляза първия си гол за сезона. Храдец държеше инициативата до 56-ата минута. В последвалото продължение Ралфс Фрайбергс отбеляза заслужената победа за по-активния Маунтфийлд. Възпитаниците на Томаш Мартинец дадоха може би най-доброто си представяне през сезона. Въпреки че Храдец е с най-висок среден брой удари към вратата (32) в цялото състезание, продуктивността на нападателите му не е това, което източночешкият тим би искал да види.

Болеслав не е печелил у дома само срещу силния Спарта. Храдец пък не е спечелил точка в четири гостувания и има баланс от 7:18. На билета избираме домакините да спечелят решението.