февруари 18, 2024
23 Прегледи

Нашият съвет: Лацио – Болоня: 1

18.02.2024 12:30

Победата с 3:1 в Каляри в миналия кръг върна Лацио в борбата за четвъртото място, а 200-ият гол на Чиро Имобиле в италианското висше първенство бе повод за радост. Болоня също спечели три точки, побеждавайки Фиорентина с 2:0 у дома в сряда.

На Лацио му предстои един от ключовите мачове предвид позицията му в таблицата и със сигурност е изгодно за подопечните на Маурицио Сари, че ще се играе на техния стадион. Именно там те могат да се похвалят с много добри резултати в първенството (6-3-2), като са допуснали само седем гола. И това няма нужда да се променя, тъй като Лацио успя да спечели пет поредни мача тук, в които са отбелязали общо само два пъти.

Болоня, от друга страна, не са много силни навън, за което свидетелства рекордът им от една единствена победа навън в лигата (1-7-3). Въпреки това те успяха да завършат седмицата с Фиорентина и благодарение на третата си поредна домакинска победа са на точка от четвъртия Аталанта. Ще успеят ли намиращите се във форма подопечни на Тиаго Мота да превъзмогнат неуспехите си в гостуванията?

Лацио се развихри преди решаващия сблъсък в лигата, побеждавайки Байерн с 1:0 в първия полуфинал на Шампионската лига тази седмица. Бианкочелестите, подобно на своя съперник, са специалисти в домакинските мачове и тази тенденция може да продължи. Лацио, за разлика от Болоня, са свикнали с натоварената си програма.