Hr.Králové – Ml.Boleslav: двоен шанс 0-0

август 3, 2024
27 Прегледи

Нашият съвет: Хр.Кралове – Мл.Болеслав: двоен шанс 0:0

04.08.2024 17:00

Докато Баник получи допълнителен почивен ден от ЛФА след реванша за купата на Армения в четвъртък, Млада Болеслав нямаше този късмет и след мача в Литва в четвъртък ще трябва да играе в неделя в Храдец Кралове. Именно победата в ответния мач осигури на централните бохеми десетия им юбилеен сезон в европейските купи.

Болеслав успя да влезе в Конферентната лига без особени проблеми, като победи Трансинвест на два пъти с чиста мрежа (2:0, 1:0 у дома) и в третия кръг ще предизвика израелския Беер Шева. Отборът на Холубек запази нулата за трети пореден път и след срива с двама изгонени играчи в Яблонец (0:2) веднага се съвзе.

Но въпросът е какво ще направи с отбора, особено с пътуването, мачът в четвъртък на тежката изкуствена трева във Вилнюс. Съставът на Болеслав не е толкова качествен като Спарта, Славия или Плзен.

Храдец засега остава зад очакванията, след пролетния подем Вотро се задъхва и играта не е добра. С максималната помощ на късмета те победиха у дома Теплице с 1:0 с гол в последната минута на стопера Спахил, а след това загубиха само с 0:1 в Плзен, но отново не успяха да убедят. В отбора по здравословни причини липсват опитните играчи Крейчи, Вълканова, Пиларж, които трябва да направят разликата в нападение. В сегашния си вид представянето на Храдецки е сковано, без искра.

Труден за избор двубой. Храдец не е във форма, а гостите имат зад гърба си гостуване в Литва в четвъртък. Равенството изглежда вероятно, на полувремето или двоен шанс в края. Можете да изчакате за картоните, Вотроци продължават тенденцията на един от най-наказващите отбори в състезанието – за два кръга те вече събраха десет жълти картона, веднъж повече от втория отбор зад тях.