октомври 16, 2024
7 Прегледи

Нашият съвет: Храдец Кралове – Карлови Вари: 02

16.10.2024 18:00

В предварителен мач от седемнадесетия кръг на хокейната Екстралига под Бялата кула ще играят домакините от Храдец Кралове и Карлови Вари. Енерги има по-добър старт в надпреварата до момента, като за единадесетте изиграни кръга е събрал четири точки повече от съперника си от сряда.

Маунтфийлд, след като загуби с минималното 1:2 в Млада Болеслав, гостува в неделя на чешкия Будапеща Мотор. Мачът бе решен от страхотна първа третина, в която Храдец доминираше с 3:0. Останалата част от мача не беше толкова добра, но това беше достатъчно за победа с 4:1 срещу слабо играещ съперник. Изтокчани потвърдиха нарастващата си форма на домашния лед, като от последните четири мача загубиха само една точка и допуснаха само четири гола.

След успешното домашно дерби срещу Пилзен (6:1), гостуващият Карлови Вари пътува до най-далечната възможна дестинация за неделния кръг. Западняците се представиха отлично на леда на Тжинец, имаха веднъж повече удари към вратата от своя съперник и заслужено спечелиха с 4:2. Давид Григер беше с най-голям принос за успеха с два гола и асистенция. Играта на Енерги се е подобрила много в сравнение с началото на сезона. Във всеки от последните шест мача те отправиха над 30 удара към противниковата врата и бяха по-активният отбор в това отношение. Победата в Тжинец беше четвърта поредна за Вари. Индивидуалните играчи на Карлови Вари също се представят добре. Четирима от техните играчи (Беранек, Григер, Реюнанен, Чернох) са в първата осмица по резултатност в цялото състезание.

Енерги в момента изглежда много добре и няма да загуби от Храдец. Те са много добри срещу Храдец Кралове и са загубили само веднъж в последните си пет мача под Бялата кула.