Fils A. – Zverev A.: Zverev A./-28,5 скъпоценни камъка

юни 20, 2024
47 Прегледи

Нашият избор: Филс А. – Зверев А.: Зверев А./-28,5 гейма

21.06.2024 13:20

Александър Зверев бавно, но сигурно се изявява на тревата, след като достигна до финала на „Ролан Гарос“. На домашния си турнир в Хале той първо победи сънародника си Оскар От в три сета, а след това в осмия кръг надви италианеца Лоренцо Сонега в два сета. Това трябваше да бъде съперник, който да затрудни Зверев, но това не се случи. Сервисът на германския тенисист беше особено ефективен.

На четвъртфиналите четвъртият в света ще играе с французина Артур Фил, който е само на 20 години и е 37-и в световната ранглиста. Филс успя да победи Томаш Машац и домакина Доминик Кьопфер в Хале, без да загуби сет. Досегашните му изяви на трева са приятна изненада, но сблъсъкът с един от най-добрите играчи в света наистина ще провери истинските му качества.

Зверев ще влезе в мача като фаворит. Той успя да победи Фийлс с 6:2, 6:4 на клей в Хамбург миналата година и въпреки че мачът в Хале ще бъде малко по-различен от този на глина, провал на Зверев би бил голяма изненада. Победата на германеца може да се комбинира с броя на изиграните мачове.