APOEL Nicosia – Slovan Bratislava: всеки отбор отбелязва по един гол – ДА

август 13, 2024
22 Прегледи

Нашият съвет: АПОЕЛ Никозия – Слован Братислава: всеки отбор ще отбележи гол – ДА

13.08.2024 19:00

Цели три клуба от бивша Чехословакия имат реални шансове да се класират за груповата фаза на Шампионската лига. Слован Братислава създаде много обещаваща позиция преди реванша в Кипър, като спечели с 2:0 у дома след много добро представяне.

Беласица се намират в страхотна форма в началото на сезона. Те имат рекорд от шест победи и едно равенство от седем състезателни мача в Селйе, Словения, където играха един час в намален състав. Слован засилва представянето си и успява да балансира и в двете страни на играта – в последните четири мача има резултат 12:1. У дома те надиграха кипърския шампион доста категорично, възнаградени с два гола в последния четвърт час, като вторият гол в продължението на мача бе тежък удар по амбициите на гостите за промоция.

Междувременно АПОЕЛ отдавна е загубил качеството, което го изведе до четвъртфиналите на Шампионската лига през сезон 2011/12. През последните три сезона за купата те се провалиха в плейофите, веднъж в Лига Европа и два пъти в Конферентната лига. АПОЕЛ имаше много трудности и в предишния кръг срещу молдовския Петрокуб, който елиминира с най-малката разлика – 2:1. Той спечели с 1:0 у дома с гол от дузпа в мач, в който беше надвит от гостите.

Слован ще се изправи не само срещу труден съперник в Кипър, но и срещу горещото време. Беласистите обаче са свикнали и с едното, и с другото и не бива да изпускат прогреса. Така или иначе, АПОЕЛ ще се представи по-добре в Братислава, като и двата отбора ще отбележат гол в реванша.