март 9, 2024
104 Прегледи

Нашият съвет: Човекът. United – Everton: 1

09.03.2024 13:30

Манчестър Юнайтед загуби мач от Висшата лига, в който е водил на полувремето, за първи път от 143 мача насам през 2014 г. За съжаление, това беше точно в дербито с Манчестър Сити (1:3). Не бяха спечелени точки и последния път, когато Евертън загуби от Уест Хем (1:3) и също водеше в мача.

Юнайтед загуби за втори пореден път и загубата от 11 точки на четвъртото място предполага, че ще трябва да почака за завръщане в Шампионската лига. Треньорът Тен Хаг този път отнесе удара за лошите смени, които влошиха представянето на Юнайтед, а предишната победна серия е забравена. Освен това Манчестър Юнайтед не е точно непобедим и у дома (7-1-5).

Борещият се за спасение Евертън не успя да удържи преднината си срещу Уест Хем в последния мач и благодарение на мекото наказание е само на пет точки от зоната на изпадащите. Гостите не са печелили пет поредни пъти в лигата, но общият им рекорд от тези мачове не е лош (5-3-5).

Но настоящата форма на Евертън не звучи никак добре: Гостите нямат десет поредни победи във Висшата лига (0-5-5), включително всичките седем мача през календарната 2024 година. Домакините трябва да се възползват от това и да имитират победата с 3:0 от първата среща.